تمامی مطالب مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.درصورت مغایرت از گزارش پست استفاده کنید.

جستجو

تبلیغات

واضح كردن تصاویر با فتوشاپ

  واضح كردن تصاویر با فتوشاپ یكی از قابلیت های مفیدی است كه بطور معمول مورد استفاده قرار می گیرد. در صورتی كه تصویرتان، نامشخص و مبهم است، می توانید جزئیات را با این ابزار واضح و مشخص تر كنید. وضوح جزئیات تقریباً در تمامی تصاویر قابل اعمال است، بجز عكس هایی كه از طریق اسكنر ها و با كیفیت بالا تهیه شده است. بهترین روش ایجاد وضوح در یك تصویر استفاده از فیلتری با نام Unsharp Mask در فتوشاپ است. در صورتی كه پس از استفاده از این فیلتر با هاله ای غیرطبیعی در اطراف تصویر مواجه شدید گزینه Edit\Undo را انتخاب كنید.
  انتخاب فیلتر  Unsharp Mask

  نمایندگی آسیاتک مازندران

   

  در حالی كه تصویر مورد نظرتان باز است گزینه Filter\Sharpen\Unsharp Mask را انتخاب كنید.كادر محاوره ای Unsharp Mask نمایان می شود.


  تنظیم نوار لغزنده Amount

  نمایندگی آسیاتک مازندران

   

  گزینة Preview را فعال كنید و مقدار بزرگنمایی تصویر را با كلیك دكمه های + و ـ در كنار تصویر در حالت 100% قرار دهید.
  نوار لغزنده Amount، درجه و میزان وضوح تصویر را كنترل می كند. در حالیكه نوار لغزنده را جابجا می كنید به پنجره Preview نگاه كنید تا به وضوح مورد نظرتان دسترسی پیدا كنید.


  تنظیم نوار لغزنده Radius

   

  نمایندگی آسیاتک مازندران

   

  نوار لغزنده Radius كنترل می كند كه آیا افكت تنها به یك پیكسل اعمال شود یا به گروه و مجموعه ای از پیكسل ها. یك محدوده و مقدار زیاد در این نوار لغزنده جزئیات تصویر را كاهش می دهد. معمولاً برای داشتن یك تصویر طبیعی مقدار این نوار را 1 تعیین كنید و از بكار بردن مقادیر بالای 3 خودداری نمائید.


  تنظیم نوار لغزنده Threshold

  نمایندگی آسیاتک مازندران

   

  تنظیمات Threshold مانع از اعمال افكت به بخشی از ناحیه جلوه رنگ می شود. برای آنكه افكت به تمام تصویر اعمال شود این مقدار را صفر تعیین كنید. برای تغییر جلوه رنگ از تیره به روشن این مقدار را زیاد كنید. بهتر است در این تمرینات مقدار این نوار را جابجا نكنید.


  اعمال افكت

  برای بزرگنمایی در پنجره تصویر در حالیكه كادر محاوره ای Unsharp Mask باز است، می توانید گزینه View\Zoom in را انتخاب كنید. در صورتی كه تصویر بزرگتر از پنجره تصویر است می توانید از نوارهای لغزنده برای مشاهده دیگر قسمت های تصویر استفاده كنید. قسمت های مختلف تصویر را با دقت بررسی كنید تا مطمئن شوید كه همه محیط ها به اندازه كافی وضوح پیدا كرده اند. پس از دسترسی به تصویر مناسب، OK را كلیك كنید تا افكت به تصویر اعمال شود.


  تعیین مقدار افكت اعمال شد

  گزینه Edit\Fade\Unsharp Mask را انتخاب كنید. كادر محاوره ای Fade نمایان می شود. جابجا كردن نوار لغزنده Opacity به سمت چپ، افكت وضوح تصویر را به تدریج كاهش می دهد. در صورتی كه مایلید افكت را نرم تر كنید، این نوار لغزنده را تنظیم كرده و سپس OK را كلیك كنید. تنظیمات قسمت Mode را بصورت Normal قرار دهید. در صورتی كه مایلید افكت اولیه اعمال شده در تصویر باقی بماند، دكمه Cancel را انتخاب كنید تا كادر محاوره ای بدون تغییر بسته شود.

  *توجه *

  وضوح در تصاویر رنگی

  هر چند در این كار عملی برای وضوح تصویر از یك عكس سیاه و سفید استفاده شد، ولی از این ابزار در تصاویر رنگی نیز استفاده می شود. دقت كنید تا تطابق و هماهنگی رنگ تصویر، میزان جلوه رنگ و شادابی تصویر را افزایش دهد.


  Unsharp Mask همه فیلتر ها را پوشش می دهد

  علاوه بر فیلتر Unsharp Mask چندین فیلتر دیگر نیز در منوی Filter\Sharpen وجود دارد. این گزینه ها همگی در داخل كادر محاوره ای Unsharp Mask وجود دارند كه می توانید از آنها برای اعمال فیلتر های دیگر استفاده كنید. البته وقت خود را با فیلتر های دیگر هدر ندهید، زیرا Mask Unsharp تمام نیاز شما را برآورده می كند.

  این مطلب تا کنون بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ پنجشنبه 11 دي 1348 [ گزارش پست ]
  منبع
  برچسب ها : تصویر ,كنید ,نوار ,لغزنده ,mask ,اعمال ,نوار لغزنده ,unsharp mask ,كادر محاوره ,انتخاب كنید ,وضوح تصویر ,نوار لغزنده radius ,
  واضح كردن تصاویر با فتوشاپ

تبلیغات


 • Ads1

پربازدیدترین مطالب

آمار امروز سه شنبه 28 شهريور 1396

تبلیغات

پارس ایرانیک جهت سفارش تبلیغات با ایمیل زیر در ارتباط باشید
mohsen_msl@yahoo.com

آخرین کلمات جستجو شده

تگ های برتر